Samsung Galaxy S WiFi – luxusní MP3 a MP4 přehrávač s Androidem

Samsung Galaxy S se objevil na trhu již před nějakou dobou a za tu dobu si získal mnoho fanoušků a spokojených uživatelů. Verze WiFi je  variantou bez GSM modulu, je to tedy defakto varianta k iPod Touch.

Nyní šla cena Samsung Galaxy S WiFi o mnoho dolů i díky novějším verzím Samsungu Galaxy S II a Galaxy S III, a proto je možná ta nejlepší doba na to, jeden si opatřit, protože pro běžného uživatele je tento multimediální přehrávač jednoduše luxusním zařízením

Samsung Galaxy S se pyšní výkonným hardwarem o taktovací frekvenci 1 Ghz a operační pamětí o velikosti 512 MB což umožní plynulý chod i těch náročnějších aplikací. S interní pamětí 8 GB si určitě vystačíte, ale pokud by to bylo málo, je možnost i přidat SD kartu. Přehrávač také obsahuje samozřejmě možnost připojení k Wi-fi, Bluetooth, ale má i GPS, integrovaná fotoaparát, kompas nebo akcelerometr.

Pokud jde o samotné přehrávání multimediálních souborů, podporuje Samsung Galaxy S 3.6 WiFi následující formáty:

Video – Kodek: MPEG4, H.263, H.264, WMV (up to HD), DivX, Playback : až 720p HD Video
Audio – Kodek: MP3, WMA, WAV, OGG, ACC, FLAC

Sluchátka se připojují přes klasický 3,5mm jack a do audio výbavy patří i integrovaný mono repráček.

Na Galaxy S oceníte veliký displej s rozlišením 800×480, který se skvěle ovládá a je na něj dobře vidět. Pod displejem se nachází dvě senzorová tlačítka a klasické tlačítko „home“. Celá přední strana je kryta odolným sklem Gorilla Glass. Nevýhodou je ale plastový rámeček kolem displeje, který bohužel příliš nevydrží, i samotný displej je mnohem odolnější, ale to je ovšem maličkost.

Samsung Galaxy S využívá samozřejmě operační systém Android, kde je postupem času možnost provádění všech možných aktualizací a vylepšování tak operačního systému a samozřejmě také instalace aplikací.

Pokud jde o fotoaparát, pyšní se Samsung Galaxy S 3.6 5Mpx rozlišením, se kterým se dají pořídit fotky, za které se opravdu není proč stydět. Také zvládne točit 720p videa při 30fps. Foťáku ale bohužel chybí přisvětlovací LED dioda i blesk, takže při focení v tmavém prostředí moc neuspějete. Telefon umí přehrávat divX i HD videa a jako přehrávač hudby je taky velice solidní.

Jednoduše Samsung Galaxy S je skvělý multimediální přehrávač a i přes novější verze a konkurenci má stále co nabídnout, kdy největší předností je samozřejmě displej a mnoho skvělých funkcí. Nyní je navíc díky novějším modelům cenově velice přijatelný.

Cena verze 3.6 se pohybuje od necelých 2500 korun. O něco nadupanější verze 5 se pak dá sehnat od 3700 korun.

Be Sociable, Share!
Ohodnoť gadget:

Srpen 16, 2012

Autor:

Kategorie: Mobilní gadgety

Tagy: , ,

Komentáře (1)

Honza

Listopad 1st, 2012 at 22:29    


zdravíčko, nevím kde jste vzaly tyto informace, vlastní samsung galaxy S wi-fi 3.6, ale rozhodně neumožnuje natáčet videa v HD rozlišení a foťák je pouze 2Mpx. Doporučuji si informace opravit. Hezký den

Napiš reakci

TOPlist