Augmentované pískoviště pro každého nerdího sviště!

I klasické hračky se s moderní dobou rozvíjejí a, nebojím se to říci, evolují. Je skoro až nespravedlivé, co všechno dokáží dnešní hračky, ke kterým se můžeme dostat většinou jen pod záminkou hraní si s našimi ratolestmi. A abych to dokázal, hned vám ukážu jeden typický příklad za všechny – augmentované pískoviště.

Možná se ptáte „čo je to také augmentované Kefalín?“. Takže abych top trochu uvedl i pro ty, kteří se s tímto termínem setkávají poprvé, jedná se o takzvanou augmentovanou neboli rozšířenou realitu, která pomocí technologie doplňuje skutečnost o neskutečné prvky. 

Naše augmentované pískoviště používá Kinect a projektor k vykreslování topografických map podle toho jak hluboko budete kopat nebo jak vysoko postavíte pískové kopce a hory. Navíc pak můžete použít svou „božskou“ ruku a přidat vodu, jejíž pohyb je simulován na základě již zmíněných topografických map.

Nejlépe to ukazují následující videa, na kterých uvidíte nejen vytvoření virtuální řeky, naplnění jezírek přívalovým deštěm z hor, ale i simulaci protržení vodní nádrže.

Be Sociable, Share!
Ohodnoť gadget:

Komentáře

Bez komentářů

Napiš reakci

TOPlist