Simulátor volného pádu v Praze

Jedním ze zážitků, kvůli kterým se lidé vydávají na skoky z letadla je volný pád. Let po výskoku bez otevřeného padáku, bez jakéhokoli omezení. Ne každý se ale do letadla dostane, ať už s důvodu dostupnosti, vzdálenosti, peněz nebo prostě (nebojme se to přiznat) strachu ze skoku vysoko nad krajinou. Díky gadgetu, který si dnes představíme si ale může vyzkoušet volný pád opravdu každý.

Simulátor volného pádu

Jak na to? Co nám dovolí uskutečnit náš sen a „vyblbnout se“ u volného pádu aniž bychom museli skákat z letadla nebo snad dokonce z nějaké vysoké skály či mrakodrapu? Toto zařízení se nazývá větrný tunel a není to ve své podstatě nic jiného než simulátor volného pádu.

Jak to funguje

Větrný tunel simuluje volný pád pomocí vzduchu, který fouká ve velké rychlosti směrem od podlahy nahoru. Do tohoto proudu vzduchu si pak můžete „lehnout“ a vlastně se dá říci, že začnete letět volným pádem nadnášeni tímto silným proudem vzduchu. Ten je hnán rychlostí až 270 km/h a létáte v něm cca 3 minuty. Pro srovnání – to je podobné jako tři seskoky z letadla. Doby létání volným pádem může být samozřejmě mnohem delší – při půl hodině v tunelu absolvujete srovnatelný let volným pádem jako u třiceti seskoků z výšky 4 kilometrů.

Poznámka na okraj – podívejte se pro zajímavost na rekordy volných pádů, rozhodně je to zajímavé počtení!

Bezpečnost

Větrný tunel je mnohem bezpečnější než skok z výšky. Navíc dostanete ochrannou kombinézu a brýle a před samotným „letem“ jste zaškoleni obsluhou simulátoru. Samozřejmě jsou lidé, kterým se využití větrného tunelu nedoporučuje jako jsou například těhotné ženy nebo lidé, kteří mají problémy se zády.

Be Sociable, Share!
Ohodnoť gadget:

Komentáře

Bez komentářů

Napiš reakci

TOPlist