Nokia E7-00 – konečně zase pořádný manažerský „komunikátor“

Nová Nokia E7 vychází modelově z N8, nicméně jednoznačně ji můžeme zařadit jako nástupce legendárního komunikátoru Nokie E90. Má výsuvnou QWERTZ klávesnici, odolné tělo z kvalitního kovu, povedený design a všechny funkce, které od moderního mobilního komunikátoru očekáváme. Snad jen absence autofokusu trochu zamrzí, ale přeci jen – foťák je zde jen doplňkovou funkcí. Celkově se tedy dá říci, že se Nokia E7-00 opravdu povedla. Ale nepředbíhejme a podívejme se nejdříve na detaily.

Rozměry Nokia E7-00 jsou přijmně malé – 123,7 × 62,4 × 13,6 mm, hmotnost 175g. Právě snaha o co nejmenší rozměry stojí za absencí autofokusu a slotu na paměťové karty. Na druhou stranu oba tyto handicapy jsou vyváženy jinak – integrovaný 8MPix fotoaparát disponuje dvoudiodovým bleskem a Nokia E7 ma interní paměť 16GB, což je pro běžné používání více než dostatečné. Jednoznačným benefitem je pak plnohodnotná QWERTZ klávesnice, který se do Nokie vešla i přes její úzký profil.

Mezi další vlastnosti Nokie E7-00 patří čtyřpalcový Clear Black AMOLED displej zobrazující 16 milionů barev s rozlišením 640 × 360 pixelů, procesor o frekvenci 680 MHz či samozřejmá podpora Wifi, EDGE a GPS modul. Vše běží na operačním systému Symbian.

Součástí softwarové výbavy jsou pak mimo jiné OVI mapy, takže má majitel o navigaci zdarma vystaráno po celou životnost přístroje.

Nokia E7-00 je dostupná be třech barevných provedeních – černé, modré a stříbrné. Nám se nejvíce líbí modrá varianta, ale tady je to samzřejmě ještě subjektivnější hodnocení než u jiných parametrů 🙂 Každopádní nabízená škála pokrývá ty nejžádanější barevé verze, takže by si měl vybrat každý.

Cena:

Graf ceny produktu Nokia E7 poskytuje server Heureka.cz

Pro:

  • QWERTZ klávesnice
  • kvalitní celokovové tělo
  • design
  • 16 GB interní paměti
  • dvoudiodový LED blesk
  • HDMI výstup

Proti:

  • Absence autofocusu
  • Absence slotu na paměťové karty
  • Trochu vyšší cena

Celkové hodnocení:

Nokia E7-00 je velmi povedený manažerský mobil, který si za krátkou dobu od svého uvedení již získal solidní pověst. Své uplatnění najde hlavně v business sféře, kam ho jednoznačně řadí i jeho cena.

Be Sociable, Share!
Ohodnoť gadget:

Komentáře

Bez komentářů

Napiš reakci

TOPlist