Internet a masové smskování

Pamatuje si smsky z netu zdarma? To byla jednu dobu velká mánie. Když si operátoři začali internetové sms brány hlídat, nebyla to už taková sranda. I tak nám to ale přineslo jednu zákeřnou vychytávku, která zkomplikovala život mnoha lidem.

Sms bomber, to byla stránka, na kterou se vydal každý, kdo se chtěl mstít. O co šlo? Jednoduše, když už bylo možné napsat sms zdarma, a to prakticky odkudkoliv, kde se dalo připojit k internetu (takových možností tehdy nebylo zas tak moc, to je pravda), proč by nebylo možné poslat jí třeba dvakrát najednou? Nebo třikrát? Nebo desetkrát? Už asi tušíte co se pod pojmem sms bomber skrývá, že?

sms / mms

Foto: Pixmac

Vzpomínám si, jak se mi to stalo. V rámci pubertálních problémů se vztahy v naší třídě mi to jednou kamarád udělal. V jedné jediné vteřině mi odeslal deset tisíc krát zpráva s docela výstižným textem: „To máš za to:)“ Vtip? Špatný vtip, protože takový nápor SIM karta nezvládla a naprosto se zasekla i s celým telefonem. Na pobočce operátora, které v té době taky nebyly na každém rohu, jsem strávil několik hodin, než byl telefon opět v provozu. Myslím ale, že jsme se nakonec nějak udobřili a určitě jsem mu už odpustil.

A co dnes?

Chytré telefony jsou na velké množství dat zvyklý a tak bych dneska takový balík zpráv jednoduše označil a smazal. Navíc sms bombery už nefrčí. Občas se nějaký web tvářící se jako sms bomber objeví. Většinou ale rychle zmizí nebo je alespoň množství zpráv, které můžete poslat mnohem menší. Paradoxně největším sms bomberem u nás je sám Vodafone, který umožňuje posílat přes net sms zdarma.

Vodafone jde ale ještě dál. Spousta nenechavců dneska zase přemýšlí, jak poslat mms z netu zdarma, což Vodafone přes svůj web umožňuje taky. MMSky se ale dají posílat jen po jedné. Naštěstí.

Be Sociable, Share!
Ohodnoť gadget:

Červen 21, 2011

Autor:

Kategorie: Mobilní gadgety, PR

Tagy: ,

Komentáře

Bez komentářů

Napiš reakci

TOPlist