Rostoucí židle aneb posezení environmentalisty

Tenhle kousek nábytku je jako dělaný pro ty z nás, kteří mají rádi přírodu. Je to totiž zvláštní židle, ve které roste skutečný živý stromek.

growingchair1

Samozřejmě předpokladem je výživná podlaha – tedy taková, ve které je hlína, lze ji zalévat a případně sem tam přihnojit. Takže přímo do obýváku to asi není, ale například na jedinečnou zimní zahradu nebo balkón už ano. A jako zahradní nábytek už tahle židle uplatnění najde beze sporu.

growingchair2

Nápad je to ve své podstatě jednoduchý – stačí trochu pevného plastu a vhodná rostlinka. Výsledek je ovšem velmi zajímavý a dovedl bych si představit celou sadu takovéhleho nábytku včetně stolu. Autorem je designer Michel Bussien.

Zdroj: Yanko Design

Be Sociable, Share!
Ohodnoť gadget:

Komentáře3 komentáře

PuckaClan

Červen 14th, 2009 at 08:35    


pre envirakov? skor pre posukov, ved to je gýč, okrem toho ked sa clovek nayebe tak ta zidle aj tak dlho nevydrzí, propadáááák 😀

admin

Červen 14th, 2009 at 13:05    


sorry, ale kýč vypadá jinak 😉 ale chápu, že jestli si chalan, co se najebe a pak rozbíjí židle, tak ti to tak připadat může …

vojta

Květen 11th, 2011 at 10:26    


Jaká rostlinka se dává dovnitř a jak je to se zimou? co když listy opadají? to zůstanou uvnitř? – čištění asi není nejjednodušší, že?

Napiš reakci

TOPlist