Logitech G13 – gamepad s oceněním

Gamepad Logitech G13 získal na letošním veletrhu CES cenu za Nejlepší inovaci v elektronickém hraní her. A jedná se opravdu o příjemní herní gadgetek, který ocení nejen pravověrní hráči, ale i ti sváteční, kteří mají notebook a nechtějí přijít při svém nárazovém hraní o jeho klávesnici.

Logitech G13 je anatomicky a ergonomicky navržen tak, aby hráči poskytoval co nejpříjemnější polohu pro položení ruky při hraní her. Tím mu nejen usnadňuje hraní, ale zároveň pomáhá předcházet zdravotním potížím jako je třeba syndrom karpálního tunelu.

Logitech G13

Spodní část gamepadu G13 je uzpůsobena protiskluzově, takže ani přudších pohybech herní miniklávesnice neklouže stranou a poskytuje dostatečnou oporu. Přední horní část pak tvoří pohodlná opěrka pro dlaň.

Logitech G13 - spodní strana

Logitech G13 - spodní strana

Vlastní gamepad je tvořen 25 programovatelnými tlačítky, jejichž střed je využíván hlavně jako klasický WASD kříž. Tlačítka jsou podsvícena s tím, že barvu jim můžete přiřadit přesně podle svého vkusu. Po pravé straně je umístěn minijoystick, jehož směry jsou také programovatelné a můžete jim přiřadit různé akce ve hře. Je určen pro ovládání palcem a z toho také plyne asi jediná nevýhoda G13 – verzi pro leváky asi jen tak neseženete.

Logitech G13
Logitech G13

Logitech G13

Logitech G13 je doplněn černobílým displejem s rozlišením 160×43 pixelů, na kterém si můžete nechat zobrazovat info ze hry, využít ho jako HUD nebo si na něm promítnout systémové informace a komunikaci s ostatními hráči.

Logitech G13

Na CES oficiálně představil Logitech i další herní rozhraní jako je třebaklávesnice Logitech G19 nebo vylepšená laserová myší vlajková loď Logitechu s označením G9x.

Zdroj: Logitech, eMag

Be Sociable, Share!
Ohodnoť gadget:

Komentáře (1)

Nogard

Leden 18th, 2009 at 13:39    


Gamepady jsou opravdu výborný, když si chce člověk trochu chránit opotřebování klávesnice u her. Zvlášť když k tomu pustim děcka 🙂

Napiš reakci

TOPlist